Sıva Altı LED Spot Nedir?

LED spot ışıklar özellikle kompakt floresan ya da klasik halojen ampullü lambaların yerine tasarlanmıştır. Bunlardan günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır ve farklı üreticiler tarafından farklı watt değerlerinde üretilmişlerdir. LED spot ışıkların dimmerle çalışan modelleri olup istendiğinde ışık şiddeti ayarlanabilmektedir.

LED Spot Fiyat Karşılaştırması

LED sıva altı spotların fiyatları klasik tarz spotlara göre biraz pahalı olmasına karşı uzun vadede çok daha karlıdır. Bunun sebebi LED spot ışıklar klasik halojen spotlara kıyasla çok çok daha az enerji tüketirler ve ömürleri de çok daha uzundur. LED spot lambaların kullanım ömürleri genellikle 15000 ila 30000 saat arasında değişmektedir. Diğer klasik halojen lambaların kullanım ömrü ortalama 1000 saat tasarruflu ampullerin ortalama 8000 saattir. Ürün ömrü kullanıma bağlı olarak uzayabilmekte ya da kısalabilmektedir. Ürün ömrünün kısalmasının sebeplerinden biri ürünü teknik detaylarında belirtilen sıcaklık değerlerinin dışında çalıştırmaktır. Ürünü çalıştırırken teknik bilgilerinde belirtilen değerlere uygun koşullarda çalıştırmak LED spotlarınızın kullanım ömrünü uzatmaktadır. Bunun yanında LED spotların ışık şiddetleri de klasik spotlara göre daha yüksektir.

LED Spotların Çevreye Etkileri

Yüksek güçlü ve ışık şiddetli LED spotların diğer bir önemli özelliği de cıva içermemeleri ve farklı renk varyasyonlarında üretilmeleridir. İhtiyacınıza uygun ışık rengini seçebilmenize olanak sağlamaktadır. LED teknolojileri her gün daha da gelişmekte ve daha verimli daha yüksek ışıklı daha enerji tasarruflu olarak üretilmektedirler.

Led Spot Renk Seçenekleri

LED spot aydınlatmalar kısa dalga boylarında ışık yayarlar. Kırmızı, yeşil, amber, mavi, günışığı, beyaz renk seçenekleri mevcuttur. Bunlarda en çok günışığı ve beyaz renkler tercih edilmektedir.

LED spot lambaların kullanımı pahalı elektrik faturaları ve enerji kaynaklarının azlığı sebebiyle oldukça artmıştır. Bu armatürler özelliklerde evlerin salonlarında, banyolarında, yatak odalarında, mutfaklarında kullanımı oldukça yaygındır. Ayrıca mağazalarda da kullanımı azımsanmayacak kadar fazladır. Ürünlerin fark edilmesi için kullanılması satışlarda önemli artış etkenlerden biridir. LED spot aydınlatmaların dış mekan kullanım amacıyla üretilmiş olanları da mevcuttur.

LED Spotların Kullanım Alanları

Bunlara ek olarak LED spot aydınlatmaların oldukça çevre dostu olmasının ve enerji tasarruflu olması dışında beyaz ışıktan gün ışığına farklı renk varyasyonlarında üretilmeleri kullanım alanlarını oldukça genişletmektedir. LED spotların renkleri Kelvin değerlerinden anlaşılabilmektedir. Örneğin 3200 K günışığı 6500 K beyaz ışıktır.

LED spotların çevreye bir diğer etkileri de yaydıkları ısı diğer klasik halojen ve tasarruflu floresan lambalara göre oldukça az olmasıdır. Diğer klasik aydınlatmalar çok yüksek ısı yaymaktadırlar bu da ürünlerin kullanım ömrünü kısaltmaktadır.

LED’lerin genel olarak çalışma sıcaklığı -10 - + 40° derece arasında değişmektedir. Bu sıcaklık aralıkları dışında verimleri düşmektedir. Bu sebepten bu armatürlerin çalışma ortamının sıcaklığı ürün kullanım ömrü açısından önemli bir kriterdir.

Aydinlatmacim.com 'da Online Alışveriş Rahatlığı

Aydınlatmacım.com toptan fiyatına perakende aleşverişi en uygun fiyatlarla ve güvenli ödeme ile sizlerle buluşturuyoruz.

Aydınlatmacım’da Satılan Ürünler

Aydınlatmacım.com olarak biz aynı zamanda elektrik servis hizmeti de sağlayan bir firmayız. Aydınlatmacım.com olarak bizim farkımız uygulamalarımızda kullanmadığımız ürünleri satmıyoruz. Aydınlatmacım'dan gönül rahatlığıyla alışverişlerinizi tamamlayabilir ve beğenmediğiniz ürünleri kolayca iade edebilirsiniz.

Aydınlatmacim.com 'da Aydınlatma Ürünlerini Keşfedin!

En uygun fiyat kalite orantısıyla elektrik ve aydınlatma malzemelerini hizmetinize sunuyoruz

₺324,30 KDV Dahil
₺690,00 KDV Dahil
%53 İndirim
%53İndirim
Yeni Ürün
₺33,84 KDV Dahil
₺72,00 KDV Dahil
%53 İndirim
%53İndirim
Yeni Ürün
₺253,80 KDV Dahil
₺540,00 KDV Dahil
%53 İndirim
%53İndirim
Yeni Ürün
₺205,86 KDV Dahil
₺438,00 KDV Dahil
%53 İndirim
%53İndirim
Yeni Ürün
₺561,33 KDV Dahil
₺1.247,40 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Yeni Ürün
₺944,46 KDV Dahil
₺2.098,80 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Yeni Ürün
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR