Bahçe Aydınlatma Ürünleri Nelerdir ?

Bahçe aydınlatma ürünleri dış mekan kullanımına uygun IP 65, IP 64, IP 44 gibi koruma sınıflarında armatürler kullanılarak yapılan aydınlatma türüdür. IP koruma sınıfları ürünlerin hangi ortamlarda kullanıma uygun olduğunu gösteren bir işaretleme sistemidir. IP 44, IP 64, IP 65 dış mekan kullanımı için IP 20 koruma sınıfındaki ürünler iç mekan kullanımı için uygun ürünlerdir.

Bahçe Aydınlatma Armatür Çeşitleri Nelerdir?

Bahçe aydınlatmasında kazıklı çim-ağaç aydınlatma armatürleri, projektörler, wallwasher, solar aydınlatma armatürleri, bahçe aydınlatma direkleri, dış mekan kullanımına uygun silikonlu LED şeritler vb. kullanılmaktadır.

Kazıklı Çim - Ağaç Aydınlatma Armatürü Nedir?

Kazıklı çim-ağaç aydınlatma armatürü daire şeklinde bir kasanın içine yerleştirilmiş LED diyotlardan oluşan bir aydınlatma armatür çeşididir. Bu armatürlerin kullanım yeri dış mekan olmasından dolayı su geçirmez özellikte üretilmektedirler. Kazıklı çim-ağaç aydınlatma armatürü 5 W, 7 W,9 W ve 15 W değerlerinde üretilmekte olup istenilen ışık gücü miktarına göre seçim yapılabilmektedir. Bu armatürlerin yeşil, kırmızı, amber, mavi, günışığı ve beyaz renk seçenekleri mevcut olup istenilen ambiyansa uygun renk seçimi yapılabilmektedir.

LED Projektör Nedir?

Projektör bir kasa içerisine yerleştirilmiş LED diyot ve ışığın odaklanmasını sağlayan yansıtıcı aynadan oluşan bir aydınlatma armatür çeşididir. Projektör genellikle yüksek ışık istenilen yerlerde kullanılmak beraber bahçe aydınlatmasında kullanımı oldukça yaygındır. Bahçe aydınlatması için 10 watt, 20 watt, 30 watt, 50 watt, 70 watt, 100 watt gibi güç değerlerinde seçenekleri mevcuttur. IP 65 koruma sınıfında üretilen bu ürünler su geçirmez özelliktedirler. Yeşil, Mavi, Günışığı ve Beyaz renk seçenekleri mevcut olup ambiyansınıza uygun renk seçimi yapılabilmektedir.

Wallwasher Aydınlatma Armatürü Nedir?

Wallwasher armatürler lineer düz bir kalıp içerisine yerleştirilmiş LED diyotlardan oluşan aydınlatma armatürlerine verilen addır. Wallwasher aydınlatma armatürleri dış mekan kullanımı için üretilmiş olmakla beraber iç mekanda kullanımı oldukça yaygındır. Wallwasher aydınlatma armatürleri LED olup enerji tasarrufları yüksek ve ışık verimleri oldukça iyidir. LED armatürler cıva içermedikleri ve zararlı ışın yaymadıklarından çevreye zararları da yoktur. Wallwasher aydınlatmalar genellikle ortaya çıkarmak istediğiniz bir duvar var ise bu duvardaki detayları ortaya çıkarmak ya da gölgelendirme yapmak amacıyla kullanılmaktadır.

Solar Aydınlatma Armatürü Nedir?

Solar Aydınlatma armatürleri güneş enerjisiyle çalışan aydınlatma armatürlerine verilen genel addır. Bu tür armatürler güneşten gelen ışınları elektrik enerjisine dönüştürerek temiz yenilenebilir, çevre dostu elektrik üretimi gerçekleştirirler. Son yılların en önemli konularından olan küresel ısınmanın başlıca sebebi olan çevre kirliliğini önleyerek küresel ısınmaya pozitif etki yaparlar. Aynı zamanda kendi elektrik enerjilerini kendileri sağladığından bütçenize de katkı sağlarlar. Bu armatürlerin amber, yeşil, kırmızı, mavi, günışığı ve beyaz renk seçenekleri mevcuttur. LED olarak üretilen bu armatür uzun ömürlüdürler.

Aydınlatma Direkleri Nedir?

Bahçe aydınlatma direkleri aydınlatma kısmını yükseltmek amacıyla kullanılan direk kısmı ve aydınlatma kısmından oluşan aydınlatma armatür çeşididir. Ürün boy varyasyonları seçtiğiniz ürüne göre farklılık göstermektedir. Ürünleri seçerken dış mekanda kullanılacağı için korozyon riskine karşı korumalı olarak boyanmış ürünlerin seçimine dikkat edilmelidir.

Dış Mekan LED Şerit Nedir ?

Dış mekan LED şeritler IP 65 koruma sınıfında dışı silikon kaplı LED şerit çeşididir. Bu ürünlerin renk varyasyonları oldukça fazladır. Başlıca yeşil, kırmızı, mavi, beyaz, günışığı, amber renkleri mevcut olup RGB LED şerit kullanılarak ana renklerin karışımında milyonlarca renk üretmek mümkündür. Dış mekan LED şeritlerle ilgili dikkat etmemiz gereken en önemli konu dış mekan kullanımlarında bağlantı noktalarının izolasyonudur. İzolasyon doğru malzemelerle düzgün bir şekilde yapılırsa dış mekanlarda hiçbir sorun yaşamadan kullanılabilmektedirler. Enerji sarfiyatları oldukça düşük olan bu tür ürünlerin kullanım ömürleri de oldukça uzundur.

Aydinlatmacim.com 'da Online Alışveriş Rahatlığı

Aydınlatmacım.com toptan fiyatına perakende aleşverişi en uygun fiyatlarla ve güvenli ödeme ile sizlerle buluşturuyoruz.

Aydınlatmacım’da Satışa Sunulan Ürünler

Aydınlatmacım.com olarak biz aynı zamanda elektrik servis hizmeti de sağlayan bir firmayız. Aydınlatmacım.com olarak bizim farkımız uygulamalarımızda kullanmadığımız ürünleri satmıyoruz. Aydınlatmacım'dan gönül rahatlığıyla alışverişlerinizi tamamlayabilir ve beğenmediğiniz ürünleri kolayca iade edebilirsiniz.

Aydınlatmacim.com 'da Aydınlatma Ürünlerini Keşfedin!

En uygun fiyat kalite orantısıyla elektrik ve aydınlatma malzemelerini hizmetinize sunuyoruz

₺720,00 KDV Dahil
₺1.200,00 KDV Dahil
₺522,00 KDV Dahil
₺870,00 KDV Dahil
₺84,00 KDV Dahil
₺290,00 KDV Dahil
%71 İndirim
%71İndirim
Yeni Ürün
₺1.384,32 KDV Dahil
₺3.076,26 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Yeni Ürün
₺1.384,32 KDV Dahil
₺3.076,26 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Yeni Ürün
₺341,70 KDV Dahil
₺759,33 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Yeni Ürün
₺2.580,00 KDV Dahil
₺5.160,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Yeni Ürün
₺2.100,00 KDV Dahil
₺4.200,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Yeni Ürün
₺216,00 KDV Dahil
₺360,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Yeni Ürün
₺190,00 KDV Dahil
₺380,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Yeni Ürün
₺105,00 KDV Dahil
₺210,00 KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR