MADDE 1- TARAFLAR 

1.1- SATICI:

Ünvanı : ÇAKIR TEKNİK ELEKTRİK Ltd Şti.

Adresi : Koza Mah. 1635. sok. no:3 Yalçıntepe Maximoon Evleri Esenyurt/ İstanbul
Telefon :(+90) 212 607 00 23
E-mail:[email protected]


1.2- ALICI:


Adı/Soyadı/Ünvanı : {TESLIMATALICI} 
Adresi:{TESLIMATADRES}

Telefon:{TESLIMATTELEFON}
E-mail:{TESLIMATEPOSTA}

 

 
MADDE 2- KONU 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait ÇAKIR TEKNİK ELEKTRİK Ltd Şti.  internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN 

Tarih : {TARIH}


{URUNKALEMLERI}

Ürün Adı

Adet

Toplam Ürün TutarıÜrünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
 
Ödeme şekli: {ODEMETIPI}
Teslimat adresi: {TESLIMATADRES}
{ODEMETIPI} ile Toplam {ODENENTUTAR} 


MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, ÇAKIR TEKNİK ELEKTRİK Ltd Şti.  internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 3 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz. 
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri ALICI tarafından karşılanacaktır. 

MADDE 5- CAYMA HAKKI 

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli , Müşteri kaynaklı iade durumlarında kargo ücretleri gidiş - dönüş olmak üzere müşteriye aittir. Alıcıya ücret iadesi yapılırken bu ücretler düşüldükten sonra geriye kalan miktarın iadesi yapılacaktır. 

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.) 
-Her türlü yazılım ve programlar 
-DVD, VCD, CD ve kasetler 
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) 
-Hür türlü kozmetik ürünleri 
-Telefon kontör siparişleri 

MADDE 7- İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

Müşteri memnuniyetine önem veriyoruz. Satın aldığınız ürünlerden memnun kalmadığınız durumlarda 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun malzeme olması halinde değişim taleplerinizi de bu süre içerisinde işleme alabiliriz.

İade ve değişim talebinizi başlatabilmemiz için [email protected] adresine iade talebinizi, kısaca iade nedeni de belirterek bize gönderin.

İadelerinizde ürünlerin etiketleri sökülmemiş, lekesiz, kirlenmeden, yeniden satılabilirliği bozulmadan 7 gün içerisinde, faturası ve varsa aksesuar ve hediyeleri ile birlikte anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo  ile gönderiniz.(İade ve Değişimlerde kargo ücreti müşteriye aittir.). Ürünlerin garanti süreleri içinde arızalanmaları durumunda alıcının kargo ücretlerini

Müşteri kaynaklı iade durumlarında kargo ücretleri gidiş - dönüş olmak üzere müşteriye aittir. Alıcıyı ücret iadesi yapılırken bu ücretler düşüldükten sonra geriye kalan miktarın iadesi yapılacaktır.

İadeniz onaylandıktan sonra yapmış olduğunuz ödeme kanalı ile ücret iadeniz 7 iş günü içerisinde yapılacaktır. Havale / EFT veya kapıda ödeme sistemi ile ödeme yaptıysanız, size ödemeyi gönderebileceğimiz banka hesap IBAN no' sunu bizimle paylaşınız.

Değişimlerinizde ürünlerin etiketleri sökülmemiş, lekesiz, kirlenmeden, yeniden satılabilirliği bozulmadan 7 gün içerisinde, faturası ve varsa aksesuar ve hediyeleri ile birlikte anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo karşı ödemeli olarak gönderiniz.

Değişim işleminiz onaylandıktan ve ürün değişimi yapıldıkdan sonra Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli olarak size gönderilecektir.(Değişimlerde aydinlatmacim.com 'dan müşteriye tekrar gönderilirken kargo ücreti müşteriye aittir.)

Alıcı, ürünleri teslim aldıktan sonra ürünleri aynı gün kontrol ederek ürün ile ilgili tespit edilen eksik veya kusuru, nakliye acentesi temsilcisinin imzasını taşıyan tutanak ile satıcıya bildirmek ile yükümlüdür. Zamanında bildirim yapılmaması durumunda, ürünlerin tam ve kusursuz olarak teslim alındığı kabul edilecektir.

 


MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME 

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 

SATICI 

ÇAKIR TEKNİK ELEKTRİK Ltd Şti.

ALICI

{TESLIMATALICI}
 
 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR