Kombinasyon Kutusu Nedir?

Kombinasyon kutusu genellikle sanayide ve şantiyelerde kullanılan üzerinde üzerinde elektrik prizleri bulunan kutudur. Adında da anlaşılacağı gibi Üzerinde monofaze ve trifaze prizler kombin şekilde bulunurlar. Evlerdeki elktrikli aletler genellikle 220 V Ac elektrikle çalışırken sanayideki daha güçlü makinelerin çalışması için 380 V Ac elektriği ihtiyaç vardır. Bu 380 V elektrik prizleri evlerdeki prizlerden farklıdır. Kombinasyon kutuları 380V trifaze prizler ve 220V monofaze prizleri bir arada bulundurmaktadır. Bu sayede hem 380 Volt ile çalışan güçlü makineler hem de 220 volt ile çalışan elektrikli aletler için çıkış sağlamış olmaktadırlar.

Kombinasyon Kutularının bir diğer özelliği de prizlerin otomat sigortalarının üzerinde barındrımasıdır. Monofaze prizler için w otomat sigortalar ve trifaze prizler için k otomat sigortalar eklenebilmektedir. Bu sigortalar hem makineleri aşırı akıma karşı koruma sağlar aynı zamanda da makinelerde çalışma yapılırken elektik akımının kesilmesini ve güvenli bir şekilde çalışma yapılmasını sağlar.

Kombinasyon Kutusu Fiyatları

Kombinasyon kutularının fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine, üzerindeki prizlere göre değişim göstermektedir. Elektrikli malzemeler için kaliteli ürünler seçmek önemlidir. Bunun sebebi hem güvenlik açısından hem de maliyet açısından ucuz malzemeler büyük bir zarar yol açabilmektedirler. Güvenlik açısından bakıldığında en yüksek risk yangın riskidir ki sonuçları çok ağır olabilmektedir. Maliyet açısından bakıldığında ise üretimin kesilmesi sanayide büyük zararlara sebep olabilmektedir. Bu sebepten ucuz, kalitesiz ürünler alırken kar etmiş gibi gözükülse de ileriye dönük bakıldığından büyük zararlara yol açabilmektedirler. Kombinasyon kutusu fiyatları karşılaştırılırken bu parametreler göz önünde bulundurulmalıdır.

Kombinasyon Kutusu Çeşitleri

Kombinasyon kutularının birçok farklı çeşidi mevcuttur. Genel anlamda aynı olan bu kutuları üzerindeki prizler farklılık göstermektedirler. Bu farklılık prizlerin sayısında ya da çeşidinde olabilmektedir. Trifaze prizlerin iki çeşidi mevcuttur. Bunlar 4 girişli trifaze prizler ve 5 girişli trifze prizler olmak üzeride iki çeşittir. Bunların da kendi aralarında çeşitleri mevcuttur. Örneğin 4x16 Trifaze priz, 4x25 trifaze fiş, 4x32 trifaze priz,4x63 trifaze priz,5x16 trifaze priz, 5x25 trifaze priz, 5x32 trifaze priz, 5x63 trifaze priz gibi farklı seçenekleri mevcuttur. Bunların seçimi yapılırken çalışacak makinenin bunlardan hangisi ile çalışmaya uygun olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Monofaze Nedir? Monofaze Priz Nedir?

Mono herkes tarafından bilindiği üzere biri ifade etmektedir. İki farklı tür elektrik tek fazlı ve üç fazlı elektrik. Tek fazlı elektrik monofaze olarak adlandırılmaktadır. Evlerimizde kullandığımız elektrik aletler monofaze elektrik ile çalışmaktadırlar. Bunların bağlandığı prizler de monofaze prizlerdir.

Trifaze Nedir? Trifaze Priz Nedir?

Tri üçü ifade etmektedir. Trifaze elektrik 3 fazlı elektrik anlamına gelmektedir. Trifaze elektrik genellikle sanayi, şantiye ve yüksek güç gerektiren makinelerin kullanıldığı yerlerde kullanılmaktadır. Trifaze elektrik 380V gerilim çıkışı vermektedir. Trifaze makinelerde bu voltaj değerinde çalışmaya uygun makinelerdir.

Aydinlatmacim.com 'da Online Alışveriş Rahatlığı

Aydınlatmacım.com toptan fiyatına perakende aleşverişi en uygun fiyatlarla ve güvenli ödeme ile sizlerle buluşturuyoruz.

Aydınlatmacım’da Satışa Sunulan Ürünler

Aydınlatmacım.com olarak biz aynı zamanda elektrik servis hizmeti de sağlayan bir firmayız. Aydınlatmacım.com olarak bizim farkımız uygulamalarımızda kullanmadığımız ürünleri satmıyoruz. Aydınlatmacım'dan gönül rahatlığıyla alışverişlerinizi tamamlayabilir ve beğenmediğiniz ürünleri kolayca iade edebilirsiniz.

Aydınlatmacim.com 'da Aydınlatma Ürünlerini Keşfedin!

En uygun fiyat kalite orantısıyla elektrik ve aydınlatma malzemelerini hizmetinize sunuyoruz

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR