Pil Çeşitleri ve Fiyatları

Piyasa bir çok marka, boyut, gerilim, güç ve akım değerleri farklı çeşitte pil bulunmaktadır. Bu pillerin güç ve gerilim özellikleri kullanılacağı ürüne göre değişiklik göstermektedir. Pillerin fiyatları da yapıldığı malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Pillerin fiyat kıyaslaması yapılırken bu göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin bir pil bir elektronik cihazı 2 gün çalıştırıyor diğer 10 gün çalıştırıyor olsun. Aralarında fiyat farkı birbirinin iki katı olursa ucuz olanı almakla zarar etmiş olursuznuz. Piyasa şu an en çok lityum iyon piller kullanılmaktadır. Bu pillerin kullanım ömürleri gayet iyidir.

VARTA kendini akü üretiminde kanıtlamış bir markadır. Akülerdeki tecrübesini kullanarak üretmiş olduğu piller diğer piyasadaki pillerle kıyaslandığında oldukça uzundur.

Pil Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Pil çeşitleri aklınıza gelmeyecek kadar fazladır. Cihazlarda kullanılan her pilin bir kodu vardır ve cihazlara pil alırken bu koda göre pil almak gerekmektedir. Başlıca pil kodları şunlardır;AA, AAA, C, D, CR123A,CR2, 23A, 27A, CR 2016, CR 2025, CR 2032, CR 1220, CR 2430, CR 2450, CR 1620, CR 1632 vb. piyasada en çok kullanılan pil çeşitleridir.

Piller neredeyse her türlü elektronik cihazda kullanılmaktadır. Araba anahtarları, uzaktan kumandalar, oyuncaklar, saatler, kumandalar, alarma cihazları vb. başlıca kullanım alanlarıdır.

Pil Markaları

Piyasada bir çok marka pil bulunmaktadır. Bunlardan VARTA, Duracell, Panasonic, Kodak, Energizer, en önde gelen markalardır.

Aydinlatmacim.com 'da Online Alışveriş Rahatlığı

Aydınlatmacım.com toptan fiyatına perakende aleşverişi en uygun fiyatlarla ve güvenli ödeme ile sizlerle buluşturuyoruz.

Aydınlatmacım’da Satışa Sunulan Ürünler

Aydınlatmacım.com olarak biz aynı zamanda elektrik servis hizmeti de sağlayan bir firmayız. Aydınlatmacım.com olarak bizim farkımız uygulamalarımızda kullanmadığımız ürünleri satmıyoruz. Aydınlatmacım'dan gönül rahatlığıyla alışverişlerinizi tamamlayabilir ve beğenmediğiniz ürünleri kolayca iade edebilirsiniz.

Aydınlatmacim.com 'da Aydınlatma Ürünlerini Keşfedin!

En uygun fiyat kalite orantısıyla elektrik ve aydınlatma malzemelerini hizmetinize sunuyoruz

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR